Chór szkolny

- Hymn Szkoły Podstawowej nr 3 im. kpt. Jana Drzewieckiego w Toruniu

Nasz chór rozpoczął swoją działalność 1 IX 2005 r. Założył go i przez pierwszy rok prowadził ówczesny nauczyciel muzyki p. Szymon Kiełpiński.   Od roku 2006 chórem opiekuje się p.Tamara Krzyszkowska.

W trakcie rekolekcji wielkopostnych dla naszych uczniów, które odbyły się w kościele p. w. Miłosierdzia Bożego i św. S. Faustyny, miał miejsce pierwszy publiczny (poza murami Szkoły) występ Chóru naszej Szkoły.

Zespół zaprezentował się dwukrotnie, uświetniając liturgię dwóch Mszy świętych: rozpoczynającej rekolekcje (niedziela, 12 marca) i kończącej rekolekcje (środa, 15 marca).

Dzieci, pod kierunkiem ówczesnego dyrygenta chóru, nauczyciela muzyki Pana mgr Szymona Kiełpińskiego wykonały następujące pieśni wielkopostne:

• Krzyżu Święty nade wszystko
  • Króla wznoszą się znamiona
  • Jezu Chryste, Panie miły
  • Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony
  • Wysłuchaj Panie, daj się przebłagać.